electroshock

About us

ELECTROSHOCK V KRÁTKOSTI
Kapela Electroshock vznikla v roce 2012. Hra­jeme pouze vlastní aranže pop­ulární hudby. Často nás uvidíte v měnící se ses­tavě lidí a v neob­vyk­lém nástro­jovém složení jako jsou: housle, viola, violoncello, bicí, cajon. Náš repertoár je velice rozsáhlý. Tvoří ho převážně rock­ové a popové skladby od skupin jako jsou: AC/DC, Deep Pur­ple, Europe, Michael Jack­son, Bon Jovi, Joan Jett, Linkin Park, Apoc­a­lyp­tica, Metal­lica a Green Day. V našem reper­toáru najdete ale také lidovou a kla­sickou hudbu (W.A.Mozzart, J.S.Bach, B.Smetana, A.Dvořák, P.I.Tchaikovsky). Ukázky něk­terých skladeb naleznete v našem Eshopu u jed­notlivých CD nebo v sekci videa.

V letní sezóně na nás nejčastěji narazíte v cen­tru Prahy a to přímo na Karlově mostě a v průběhu celého roku vys­tupu­jeme na společen­ských, soukromých, firem­ních akcích, anebo v hotelích a restau­racích (Peter burg­ers Pub, Restau­race Panonia). Na konci roku 2014 jsme vydali naše první CD — Busk­ing Tour I. A během konce roku 2014 a začátkem roku 2015 produkujeme naše druhé CD, tak se těšte!

ElectroShockQuartet

PRO ZVÍDAVÉ… JAK TO VŠECHNO TENKRÁT BYLO

Abychom zjistili, jak to vůbec všechno bylo, musíme se ponořit trochu více do minulosti. Vše začalo na mistrovských houslových kurzech pana Jaroslava Svěceného v roce 2009. Zde jsem potkal Tomáše, který v té době hrál na housle. Hned jsme si padli do oka (tehdy jsem hrál na housle teprve prvním rokem a myšlenka založit kapelu s někým z Pražské konzevatoře mi přišla nemožná). Rok poté jsem si začal pohrávat s myšlenkou populární hudby hranou na smyčcové nástroje. Tou dobou jsem si z Ameriky dovezl elektrické housle a chtěl jsem je do mých plánů také zařadit. Začal jsem tedy aranžovat různé populární skladby. Některé byli vydařené hned (Nothing else matters, Mamma mia), některé mé úpravy jsem nedokázal poslouchat ani já (Piráti z karibiku – He‘s a pirate). Postupem času jsem si ale vyvinul vlastní styl upravování skladeb, který se stal pro Electroshock charakteristickým. V roce 2009 jsem odešel z Hradce Králové do Prahy. O 3 roky později jsem čistě náhodou v tramvaji č. 22 potkal Tomáše, který v té době již hrál na violu. Bylo rozhodnuto, že toto je správné místo a čas pro zrození Electroshocku. Zavolal jsem Bártovi (tehdejšímu houslistovi), aby s námi hrál. Ten nám sehnal Anežku (naši violloncelistku). Zbývali nám necelé 3 týdny do první akce (ples v Hradci Králové) a přes 40 skladeb k nacvičení. Měl jsem tehdy objednanou celou kolekci, na míru vyrobených, smyčcových nástrojů od pana Reitera z Ostravy, která dorazila týden před plesem. Přes všechnu nepravděpodobnost jsme na plese zahráli a byl to velký úspěch. Odehráli jsme ještě několik dalších plesů a sérii výchovných koncertů pro základní školy a přemýšleli jsme, co s prázdninami, které byli před námi. Dlouho jsme neváhali a navštívili jsme část Evropy (Irsko, Holandsko, Francii a Švýcarsko), kde jsme hráli jen tak na ulici. Při tomto výletu si s námi zahrál jako bubeník náš současný fotograf a grafik Michal Havlíček. Nejkrásnější bylo například zahrát si na Grafton Street v Dublinu, pod Eiffelovou věží, nebo na Champs-Élysées v Paříži. Při druhém (již menším výletu do Paříže) se k nám přidala naše bubenice Marika. Po návratu do ČR jsme uspořádali koncert v pražské Betlémské kapli pro více než 500 diváků. Od té chvíle neustále hrajeme, pracujeme na nových skladbách a zdokonalujeme svou vlastní image. Máme za sebou i úspěšné vydání prvního CD: Electroshock – Busking tour I, na kterém se podílela řada skvělých muzikantů.
I naše kapela se během posledních pár měsíců rozrostla o nové (skvělé) muzikanty. V průběhu roku 2014 jsme začali ještě více pracovat na originalitě naší kapely a proto můžete občas zahlédnout i nějaké nové a neobvyklé nástroje a začátkem roku 2015 vyjde naše druhé CD.
Všichni pevně věříme, že další rok bude pro Electroshock ještě úspěšnější a produktivnější než ten dosavadní.